Úvod » Regulační technika » Elektromagnetické ventily » MP-W20020N, NC, G 3/4"- mosaz, 230V AC G 1/2 " - Elektromagnetický ventil
Ilustrační foto:
Elektromagnetický ventil MP-W20020N, NC, G ¾"- mosaz
(bez napětí zavřen - normálně zavřen)
Těsnění : NBR
Podrobné informace viz dokumenty "ke stažení".
Dodáváme solenoidové = elektromagnetické ventily v širokém rozsahu:
Dle konstrukce ventilu vedeme 2 základní typy :
1) Přímořízené ventily - štěrbinu (průchozí otvor) otevírá přímo jádro cívky ventilu. Jsou zpravidla vhodné pro menší průtoky (max. do 12 mm průměru štěrbiny a nízkého tlaku, nebo do 4 mm a vyššího tlaku )
2) Membránové ventily - hlavní štěrbina je otevírána zdvihem membrány, která může být ovládána několika způsoby:
a) Nepřímo řízený ventil - tzn. tlakovou diferenci tlaku mezi vstupem a výstupem - ta bývá zpravidla 0,3 až 1 Bar dle typu ventilu. Tlakové diference na membráně se dosáhne pomocí by-pasu, který se ovládá malou ovládací /odtokovou štěrbinou, na které je malý přímo řízený ventil ( jako v případě č.1 )
Výhodou těchto ventilů je, že se mají relativně malé cívky s malou elektrickou spotřebou a málo se zahřívají.
Nevýhodou je, že se nedají použít pro nízké tlaky, jelikož při nízkém tlaku se nedá vygenerovat tlaková diference / tlaková ztráta ), která je úměrná průtoku.
b) "Pseudo" přímo řízený ventil - membrána je spojena pružně přes pružinku s jádrem cívky, které se při zapnutí/přivedení napětí na cívku, vytáhne do cívky, a tím
pružně zatáhne za membránu. Membrána se vyzdvihne při nízkém tlaku a otevře průchod. Při vyšším tlaku dojde pouze k otevření odtokové štěrbiny na membráně, a tím dojde ke změně tlaků nad membránou a pod membránou. Tato tlaková diference se opře o plochu membrány a otevře ventil / nadzvedne membránu.
Výhodou je, že jsou schopny spolehlivě pracovat pro nízké (i nulové tlaky)
Malou nevýhodou je, že musíte počítat s vyšším příkonem cívky ( vyšší provozní teplotou )
Pokud si nevyberete z našeho sortimentu, tak nad 100 ks a pro dlouhodobé odběry vyrábíme i ventily na míru.